GO

Lees meer ...

Proefveldbezoek bio beschutte teelt 2023

Proefveldbezoek bio beschutte teelt 2023

Bezoek aan de proeven: paprika: bemesting en energiezuinig telen / alle vruchtgroenten: mogelijkheden van groenbemesters / komkommer: meerwaarde van enten en spintbestrijding / gember en kurkuma: rassen- en teelttechnische proeven

20-6-2023 16:00 - 17:30/Auteur: De Groote Stefanie /Aantal keer bekeken (34)/Commentaren (0)/
22-6-2023 13:00 - 15:30/Auteur: Tack Annelien/Aantal keer bekeken (56)/Commentaren (0)/
Nieuwe proefverslagen 2022

Nieuwe proefverslagen 2022

Direct raadpleegbaar door de leden via een klik op de titel van het rapport.

vrijdag 26 mei 2023/Auteur: PCG team/Aantal keer bekeken (114)/Commentaren (0)/
Tags:
Demonstratieve rassenproef bataat met aandacht voor invloed van watergift en startfosfor 2022

Demonstratieve rassenproef bataat met aandacht voor invloed van watergift en startfosfor 2022

Deze proef werd aangelegd om de invloed van watergift en startfosfor na te gaan voor verschillende rassen bataat (Ipomoea batatas). De proef werd aangelegd op een proefveld te Kruishoutem, België, als demonstratieve proef. We teelden bataat op ruggen met biodegradeerbare mulchfolie met een tussenafstand van 75 cm en 30 cm in de rij. In het kader van het Vlaamse relanceplan werd de klimaatrobuustheid van de verschillende rassen nagegaan. Er werd onderzocht of bepaalde rassen beter bestand zijn tegen droogte dan andere en of ze ook met beperkte irrigatie een goede opbrengst kunnen behalen. De weersomstandigheden om dit uit te testen waren in 2022 ideaal: een vrij warme zomer met een tekort aan neerslag. Ook werd de invloed van toediening van startfosfor net na planten nagegaan op de ontwikkeling van (opslag)wortels bij bataat.

vrijdag 26 mei 2023/Auteur: Tack Annelien/Aantal keer bekeken (114)/Commentaren (0)/
Biologische beheersing van koolvlieg in bloemkool 1ste vrucht 2022

Biologische beheersing van koolvlieg in bloemkool 1ste vrucht 2022

Deze proef werd opgezet om het effect na te gaan van verschillende biologische beheersmaatregelen op de aantasting veroorzaakt door koolvlieg in het veld.

vrijdag 26 mei 2023/Auteur: Tack Annelien/Aantal keer bekeken (68)/Commentaren (0)/
Invloed van voorbewerking, tijdstip ruggentrek en mulching op watervasthoudend vermogen van de bodem in wortelteelt 2022

Invloed van voorbewerking, tijdstip ruggentrek en mulching op watervasthoudend vermogen van de bodem in wortelteelt 2022

Bij kerende grondbewerking wordt verwacht dat dit leidt tot een lager vochtgehalte in de bodem, omdat de capillaire werking meer verstoord wordt dan wanneer de bodem niet-kerend wordt bewerkt. In de bodem waar de proef aanligt wordt al jarenlang een niet-kerende strategie toegepast. Ook wordt verwacht dat ruggen trekken 2 weken voor zaai leidt tot een hoger vochtgehalte bij zaai, omdat de bodem al tijd heeft gehad om zich te zetten waardoor er via capillaire werking meer vocht in de rug is gekomen. Stro zal ervoor zorgen dat er minder vocht verdampt waardoor dit ook leidt tot een hoger vochtgehalte.

vrijdag 26 mei 2023/Auteur: Waverijn Anne/Aantal keer bekeken (96)/Commentaren (0)/
Rasgevoeligheid voor menginfectie Fusarium oxysporum f.sp. lactucae fysio 1 en fysio 4 in kropsla en alternatieve sla

Rasgevoeligheid voor menginfectie Fusarium oxysporum f.sp. lactucae fysio 1 en fysio 4 in kropsla en alternatieve sla

Fusarium oxysporum f.sp. lactucae leidt al sinds 2015 tot verwelking in de slateelt. Voor de controle van de schimmel is het belangrijk om zoveel mogelijk beheersingsstrategieën te combineren. Versterk de wortel met biologische en chemische middelen en reduceer de hoeveelheid schimmel in de bodem en kies een tolerant ras. Deze keuze voor het juiste ras is echter niet evident en wordt nog complexer wanneer er sprake is van een menginfectie. Daarom werd een proef aangelegd om de rasgevoeligheid na te gaan voor de menginfectie Fusarium oxysporum f.sp. lactucae fysio 1 en fysio 4 in kropsla en alternatieve sla.

vrijdag 26 mei 2023/Auteur: Van Mullem Jeroen/Aantal keer bekeken (12)/Commentaren (0)/
vrijdag 26 mei 2023/Auteur: Waverijn Anne/Aantal keer bekeken (5)/Commentaren (0)/
Tags:
Het effect van biosolarisatie voor de bestrijding van Rhizoctonia solani, Pythium sylvaticum en Sclerotinia sclerotiorum 2022

Het effect van biosolarisatie voor de bestrijding van Rhizoctonia solani, Pythium sylvaticum en Sclerotinia sclerotiorum 2022

De voorbije jaren is zichtbaar geworden dat de problemen met bodempathogenen in verschillende gewassen toenemen. De mondialisering en het wegvallen en beperken van de dosissen van bestaande bodemontsmettingsmiddelen zorgen ervoor dat deze ziekten niet langer beheersbaar worden. Doordat heel wat van deze pathogenen jaren in de bodem kunnen blijven is het niet mogelijk om via gewasrotatie de ziekten te beheersen. Daarom worden er andere methoden voor bodemontsmetting onderzocht.

vrijdag 26 mei 2023/Auteur: Waverijn Anne/Aantal keer bekeken (8)/Commentaren (0)/
Validatie van beloftevolle auberginerassen op praktijkbedrijven met een Verticillium besmetting 2022

Validatie van beloftevolle auberginerassen op praktijkbedrijven met een Verticillium besmetting 2022

De consumptie van aubergines stijgt en de teelt wint aan belangstelling. Op heel wat korte ketenbedrijven vormt een divers gamma aan aubergines dan ook een mooie aanvulling op het assortiment. Afhankelijk van de vraag worden aubergines in verschillende vormen, kleuren en maten geteeld, veelal in koepels. Zowel zaadvaste rassen als hybrides behoren tot de mogelijkheden. Het ruime aanbod maakt dat het voor telers niet altijd evident is om een gefundeerde rassenkeuze te maken. Via contacten met telers via voorlichting in de afgelopen jaren bleek bovendien dat de bodemgebonden schimmel Verticillium de aubergineteelt in tunnel een uitdaging maakt.

vrijdag 26 mei 2023/Auteur: De Groote Stefanie /Aantal keer bekeken (4)/Commentaren (0)/
RSS
1345Laatste