GO

Nieuws

Kropsla irrigatie glasteelt 2020

Kropsla irrigatie glasteelt 2020

Demonstratie irrigatietool in kropsla op lichte grond 2020

Auteur: PCG glasteam/donderdag 18 maart 2021/Categorieën: Gangbare_glasteelt, Bladgewassen_GG, kropsla_GG, Projecten, Vlaamse Overheid, Dept. L en V, DOBI, Proefverslag, Leden

De proef werd aangelegd om een irrigatietool te demonstreren in kropsla op een lichte bodem. De MIRLET-applicatie berekent verdamping door het gewas en door de bodem en gaat uit van een bodem waar voldoende vocht in aanwezig is. Om die reden is het model in principe toepasbaar op alle bodemtypes en is hiervoor geen correctie nodig. Op lichte bodems zal bij grote irrigatiebeurten wel sneller een deel van het water onder de wortelzone terecht komen en zo onbeschikbaar worden voor de plant.

De kernvragen zijn:

  • Is het geven van kleinere maar frequentere irrigatiebeurten op lichte bodems een oplossing om uitspoeling te vermijden?
  • Kan de door de irrigatietool berekende irrigatiehoeveelheid ook toegepast worden op lichte bodems?

 

Objecten

Object

Ras

Zaadhuis

Opmerking

1

Cosmopolia

Rijk Zwaan

giften van 4 l/m²

2

Cosmopolia

Rijk Zwaan

giften van 2 l/m²

 

 

Dit artikel is alleen zichtbaar voor leden. Gelieve in te loggen

 

Met de steun van

In het kader van het Dept. L& V-project 'Demonstratie van een ondersteuningstool voor beredeneerde irrigatie in bladgewassen onder glas'

publicatiejaar2020
afdelingGangbaar glas
Teelt of thema
  • Kropsla
Print

Aantal keer bekeken (14712)/Commentaren (0)

Tags: irrigatie

Documenten

Links